Το παρθενικό του γκολ με την Μπενφίκα ο Μήτρογλου

Ο Κώστας Μήτρογλου σκόραρε στο ντεμπούτο του με την Μπενφίκα για και συνέβαλε δυναμικά για τη νίκη 4-0 επί της Εστορίλτην Κυριακή.Η Μπενφίκα χρειάστηκε 74 λεπτά για να «σπάσει τον πάγο» και πέτυχε τέσσερα γκολ σε 15 λεπτά, ένα ενθαρρυντικό ξεκίνημα για τη νέα της περίοδο.
Ο Πορτογάλος προπονητής Ρούι Βιτόρια είδε την ομάδα του να επικρατεί με 4-0, ωστόσο το πρώτο γκολ, το "παρθενικό" του Έλληνα φορ στη νέα πρόκληση της καριέρας του, σημειώθηκε μόλις στο 74ο λεπτό.
Ο 27χρονος Βραζιλιάνος Τζόνας στη συνέχεια σκόραρε δύο φορές σε γρήγορη διαδοχή με συνέπεια να γίνεται έντονη συζήτηση για το φετινό επιθετικό δίδυμο των "αετών". πηγη