Επιστροφή στις νίκες για τον Αερωπό

Επέστρεψε στις νίκες ο Αερωπός, ο οποίος μετά από τις ήττες με ΧΑΝΘ και ΠΑΟΚ, επικράτησε για την 7η αγωνιστική της Handball Premier, με 26-21 επί του Φίλιππου, που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Ευθύμη Πιπελίδη.

Μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα όπου οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι παίχτες του Γιάννη Πηλαλίδη βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και δεχόμενοι μόλις 1 τέρμα σε 13 λεπτά, κάνοντας ενα επι μέρους σκορ 5-1, μετέτρεψαν το 6-6 του 17' σε 11-7 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ανάλογη η εικόνα και στην επανάληψη, με τον Αερωπό να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, φτάνοντας το προβάδισμα του για πρώτη φορά στα 8 τέρματα στο 40' με τέρμα του Κράλλη, που έκανε το 17-9. Η διαφορά συνέχισε να παραμένει μέχρι το 56' (25-17), με τον Φίλιππο να μειώνει στο τέλος σε 26-21 που ήταν και το τελικό σκορ.