Αποχαιρέτησε το έτος με νίκη ο Φοίβος Συκεών

Στις νίκες επέστρεψε ο Φοίβος Συκεών, ο οποίος, αν και δύσκολα, επικράτησε με 28-25, εκτός έδρας, των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης. Αυτή ήταν η τελευταία αναμέτρηση για το 2019 για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, αφού την επόμενη αγωνιστική έχει ρεπό.
Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, στο ημίχρονο, με μόλις ένα τέρμα διαφορά υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι αύξησαν την απόστασή τους από τους αντιπάλους τους στα πέντε γκολ κατά την διάρκεια του δεύτερου μέρους. Οι Κύκλωπες μείωσαν στο σκορ, όμως ο Φοίβος διατήρησε το προβάδισμα και πήρε, αν και με μέτρια εμφάνιση, ακόμα δύο βαθμούς.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 25-28

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-2, 6-33, 9-4, 9-9, 11-12 (σκορ ημιχρόνου), 12-14, 14-17, 15-20, 19-24, 21-25, 25-28

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαχρήστου Η.): Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 2, Γκαράς 1, Δέτσιος 2, Κωστόπουλος, Λαϊλιτσίδης 3, Μαμούρης, Μπασδάνης 1, Μπουλταδάκης 7, Οικονόμου, Πέξας, Χαραλαμπίδης 2, Γκήνιας

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σεϊρεκίδης Στ.): Δέδιας, Μεγίδης, Αθανασιάδης 2, Μήγγας 4, Παπαδόπουλος 3, Μανολούδης 3, Πάτσιας 2, Βούονιτς, Τσιντίδης 6, Συγγιρίδης 2, Παντελίδης, Θεοφάνους, Χαραλαμπίδης, Άγιος, Παπαγεωργίου, Ελοζιέουα 6

Διαιτητές: Ουζούνης - Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 2 - 3, Πέναλτι: 4/4 - 4/4